38636a81315294f3f408deca6fda3014.jpg

Szukana fraza:

Data publikacji:

Znaleziono 23 wpisów

22 kwietnia odbyły się warsztaty fotografii przyrodniczej w Nadleśnictwie Wyszków w tamtejszym Ośrodku Szkoleniowym. Warsztaty rozpoczęły się od części teoretycznej, które poprowadziła Marta Baranowska. Po wysłuchaniu wykładu nastąpiła część terenowa czyli zastosowanie wiedzy i umiejętności w praktyce.

Wracam tam, gdzie zaczęła się moja historia… Te słowa pisarki Ilony Gołębiewskiej można uznać za hasło jej spotkania autorskiego, które odbyło się w dniu 6 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. C Norwida w Wyszkowie. Na spotkanie bardzo licznie przybyli mieszkańcy Wyszkowa i okolic, by przekonać się dlaczego autorka postanowiła osadzić fabułę swojej powieści w rodzinnych stronach. Wśród wielu znamienitych gości był również Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

Pierwszą kwietniową słoneczną niedzielę postanowiliśmy spędzić na rowerach, a że u nas od słów do czynów krótka droga, więc tuż przed godziną 11 zebrało się na placu przed WOK Hutnik 17 spragnionych kręcenia na rowerach. Szybko pokonaliśmy odcinek Wyszków – Ochudno – Porządzie, zatrzymując się na krótki odpoczynek pod dębem zwanym „Wieszatiel”.

Tegoroczne Otwarcie Sezonu Turystycznego odbyło się w niedzielę 19 marca. Trasa Rajdu liczyła 45 km i prowadziła z Wyszkowa przez Leszczydół Nowiny, Ochudno, Porządzie, Dalekie Tartak, Dalekie, Nową Wieś, Niemiry, Brańszczyk, Turzyn, Wyszków. Na start stanęło 9 nieustraszonych miłośników dwóch kółek, by pokonać przeciwności trasy i pogody, która uraczyła nas mocnym wiatrem.

Słońce, deszcz czy zawierucha liczy się pogoda ducha tak mówimy jak ruszamy na rowery. Nie ważne jaka pogoda, choć wolimy ciepłe dni ale co robić jak śnieg za oknem.

Dołącz do
swoich znajomych!