68489a13471d9db8497bd94de21042a5.jpg

dnia | tygodnia | miesiaca | roku

Szukana fraza:

Data publikacji:

Znaleziono 4 wpisów

Tak jak pisałam w poprzednim wpisie, po narodzinach dziecka – staje się Ono niemal centrum naszego świata. Karmienie, przytulanie, kołysanie, przewijanie, usypianie i kąpiele naszego brzdąca wypełniają praktycznie cały nasz grafik w pierwszych miesiącach życia Szkraba. Rodzicielstwo to najpiękniejsze co mnie spotkało w życiu, ale nie ukrywajmy – jest to męczące ;) – dopiero teraz, pełniąc rolę Mamy i Taty, zdajemy sobie sprawę do czego zdolne jest nasze ciało i umysł. 

Ponieważ blog nosi nazwę NosiMysię - pierwsze wpisy będą  dotyczyły właśnie noszenia dzieci. Kiedy w naszym życiu pojawia się dziecko.... nie oszukujmy się - świat przewraca się człowiekowi do góry nogami. Zmian jest całe mnóstwo - najpiękniejszą zaś z nich jest ta, która sprawia, że jesteśmy w stanie zapomnieć o całym świecie byleby tylko dać naszemu maleństwu wszystko czego potrzebuje. Napiszę Wam w tajemnicy, że ten post miał powstać według planu dokładnie tydzień temu. Ale właśnie fakt, że dla każdego rodzica dziecko jest priorytetem (szczególnie chore) sprawił, że dopiero DZIŚ piszę Wam  o korzyściach jakie noszenie w chuście daje DZIECKU .  

„Oj…. Myszka to lubi być noszona.” , „Nosisz ją i nosisz…. Nie rób tak, bo się przyzwyczai!” , „Sama sobie robisz problem,  nosisz ją cały czas – jak nic zaraz będzie wymuszać, żeby ją przytulać.”   Znacie takie dobre rady napływające z ust cioć, babć, mam, teściowych, wujków i innych serdecznych Wam osób? Ja znam i powiem Wam w sekrecie, że jedna rzecz w tym wszystkim jest prawdą – te wszystkie osoby dające Młodym Rodzicom „złote rady” są naprawdę serdeczne i naprawdę chcą dla nas dobrze.  Jedyny problem tkwi w tym, że sami byli rodzicami w czasach, gdy popularne było wychowywanie dzieci na zasadach wymyślonych przez „ekspertów”, całkowicie wbrew naturalnym instynktom człowieka.  Wniosek jest więc jeden – działajcie w zgodzie z tym co podpowiadają Wam instynkty i jednocześnie z pięknym uśmiechem powiedzcie Cioci „Dobra Rada” – Dziękuję! 

Dołącz do
swoich znajomych!