199a3e66034883212d8e007286c042dc.gif
65b7de13b8351219ac97f566505728d3.jpg
Rekolekcje charyzmatyczne w Zambrowie. Zapraszamy!

Rekolekcje charyzmatyczne w...

Trwają zapisy na trzydniowe rekolekcje charyzmatyczne z ojcami Antonello...
3 Maja na 30 listopada?

3 Maja na 30 listopada?

Tak deklaruje wykonawca, któremu już dwukrotnie Urząd Miejski w Wyszkowie...
Paranienormalni z koncertem w Wyszkowie

Paranienormalni z koncertem...

17 grudnia w Wyszkowie wystąpi Kabaret Paranienormalni. Będzie to ostatni...
Esperanto lepsze od Campera

Esperanto lepsze od Campera

Juniorki Esperanto Warszawa triumfowały w Wyszkowie, pokonując 3:0...
Wyszków z perspektywy młodych

Wyszków z perspektywy młodych

"Wyszków jako miejsce z perspektywami zawodowymi dla ludzi młodych” - na...
Artystyczny wieczór z "Farsą"

Artystyczny wieczór z "Farsą"

Młodzieżowy wyszkowski Teatr “Farsa” wystawił monodram “Wiara i Arras”...
Flesz Tygodnia - wydanie 45/2017

Flesz Tygodnia - wydanie...

Przedstawimy nowe wydanie Flesza Tygodnia, czyli skrót najważniejszych...
a72470b35ed742278e1f3249d0a5eb2d.jpg
19
Niedziela
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Elżbiety, Faustyny, Pawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

I tak minęło 80 lat…

2017-05-19 15:13:00

W tym roku obchodzony jest jubileusz 80-lecia Szkoły Podstawowej w Zabrodziu. To szczególna okazja do zatrzymania się i spojrzenia wstecz na to, co działo się w szkole i to jak się ona zmieniała w ciągu 80 lat swojej działalności. Był to także doskonały czas, abywspomnieć i podziękować byłym i obecnym dyrektorom, kadrze pedagogicznej i administracyjnej, obsłudze, uczniom, a także przyjacielem szkoły i samorządowcom za wkład i trud włożony w rozwój placówki.

Świętowanie jubileuszu trwało trzy dni. Na uroczystych obchodach 80-lecia Szkoły Podstawowej w Zabrodziu zjawili się goście, a wśród nich m.in.: wójt Zabrodzia Tadeusz Michalik, przewodniczący Rady Gminy Zabrodzie Janusz Pakuła, dyrektor Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giersa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wyszkowskiego Jan Getka, radni gminy Zabrodzie – Leszek Wawryło, Jarosław Banasiak, Waldemar Manicki, Andrzej Strągowski, Maria Podolak, Bogusława Wielgolaska, Wiesław Giza, byli wójtowie i naczelnicy gminy, dyrektorzy szkół i zaprzyjaźnionych instytucji, nauczyciele i pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy administracji, sołtysi, przewodnicząca Rady Rodziców Eliza Powierża, absolwenci, sponsorzy i przyjaciele szkoły, uczniowie, nauczyciele, a także rodzice.

- Jest mi niezmiernie miło, że w tak zacnym gronie będziemy obchodzić nasz jubileusz. 80 lat istnienia szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostaną w pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. To także moment wzruszeń i refleksji nad mijającym czasem- mówiła dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu Alina Gotowiec.

Szkoła na przestrzeni lat zmieniała swoje oblicze, strukturę. Jednak jej istota pozostała niezmieniona – nadal jest ważną i nieodzowną częścią lokalnej społeczności oraz częścią życia mieszkańców Zabrodzia i okolicy. Warunki, w jakich uczą się dzieci i młodzież, zawsze były bardzo ważne dla rodziców, a także władz samorządowych i oświatowych. Wiele pokoleń dokładało starań, aby dziś dzieci mogły uczyć się w tak zadbanej szkole. Szkoła przez wszystkie lata swojej działalności wytworzyła bardzo bogatą tradycję, własny, niepowtarzalny klimat, przede wszystkim połączyła kilka pokoleń ludzi – nauczycieli, pracowników oraz uczniów.

Po przemówieniu dyrektora szkoły, głos zabrali uczniowie. Część artystyczną poprowadzili Martyna Urbaniak i Daniel Banasiak. Opowiedzieli oni zebranym historię szkoły od grudnia 1905 roku, kiedy to zebranie gminne podjęło uchwałę o wprowadzeniu języka polskiego jako urzędowego i do nauki w szkole, poprzez wszystkie etapy budowy i przebudowy właściwego już budynku szkoły do obecnego momentu. Wspomniano o byłych dyrektorach, o tym jak dawniej wyglądały klasy i sposób nauczania.

Pomiędzy przybliżającymi historię placówki wypowiedziami, przed gośćmi prezentowali się niezwykle uzdolnieni uczniowie. Jako pierwszy wystąpił Olaf Powierża w „Piosence o szkole”, następnie zaprezentowała się uczennica klasy Vb Justyna Topolewska – laureatka międzypowiatowego konkursu poetyckiego z utworem C.K. Norwida „Pieść do ziemi naszej”. Swoim talentem pochwaliły się również inne recytatorki i recytatorzy: Ewelina Kryszkiewicz, Patryk Kurzątek, Zuzanna Skwara, Karol Giziński, Szymon Wrona, Kinga Skoczeń, Oliwier Piekut, Jakub Nowak, Dominika Boguszewska, Alicja Lewandowska, Julia Banasiak, Oliwia Królik, Iga Wieszczyk, Martyna Redlicka.

Zdolnościami muzycznymi zabłysnęli natomiast: uczeń klasy Va Oliwier Piekut (pianino) w utworze „The way we are”, uczennica klasy IVa Martyna Redlicka zagrała na pianinie „Piosenkę Wioślarzy”, Dagmara Krawczyk z klasy Vb wykonała na klarnecie „Odę do radości”, Jakub Gołaszewski z klasy IIb zaśpiewał piosenkę Marii Konopnickiej „Jadą, jadą dzieci”, uczennica klasy Va Kornelia Augustyniak zagrała na pianinie utwór Ludwiga van Beethovena pt. „Dla Elizy”

Ze specjalną dedykacją dla byłej dyrektor Zespołu Elżbiety Sosnowskiej utwór Luigiego Boccherini pt.”Menuet” wykonała na skrzypcach absolwentka Szkoły Podstawowej w Zabrodziu z 2015r. Maria Topolewska.

Część artystyczną zakończyła piosenka jubileuszowa pt. „Mamma mija 80 lat” napisana specjalnie na tę okazję do muzyki zespołu ABBA. Wykonała ją uczennica klasy IIIc Natalia Wielgolaska, a towarzyszył jej szkolny chór.Po części artystycznej uroczystości przyszedł czas na ciepłe słowa oraz życzenia od gości.

- Jubileusz szkoły jest zawsze okazją do wspomnień, które choć minęły na zawsze zostają w naszej pamięci. Czas je porządkuje, dodaje blasku. Nigdy nie można zostać obojętnym wobec miejsca, w którym każdy z nas pozostawił część młodego życia. Dzisiejszy jubileusz to bardzo ważne wydarzenie nie tylko w życiu szkoły, ale też samorządu gminnego, który jest dla niej organem prowadzącym. Kiedy szkoła funkcjonuje tak wiele lat, przekrój jej absolwentów przebiega przez pokolenia – mówił wójt gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik.

Słów podziwu nie krył również dyrektor Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giersa, który po obejrzeniu występów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu postanowił zrezygnować z przedstawienia zebranym wcześniej przygotowanej mowy. Pochwalił on talenty młodych ludzi, organizację uroczystości, poświęcenie pedagogów oraz pozostałych pracowników szkoły, lecz najbardziej wzruszyły go plansze, na których przedstawione zostały pokolenia rodzin, które uczyły się i nadal uczą w tej szkole.

Na zakończenie obchodów pojawił się tort, a każdy z przybyłych gości miał możliwość wpisania się do księgi jubileuszowej.Aleksandra Szulc
"Jesienne sprzątanie lasów na terenie gminy Zabrodzie" - pod takim hasłem mieszkańcy gminy sprzątali 19 października unikatowe mostowieckie wrzosowiska. 

2017-10-26 07:06:00

W najbliższy czwartek, 19 października, można przyczynić się do poprawy stanu czystości lasów na terenie gminy Zabrodzie. Samorząd organizuje wielke społeczne sprzątanie m.in. mostowieckich...

2017-10-17 23:43:00

Gratkę dla fanów motoryzacji i adrenaliny zorganizowali 30 września Podwarszawska Turystyka i gmina Zabrodzie. Odbył się tam II rajd off-road’owy.

2017-10-03 16:00:00

NAJNOWSZE OKAZJE

Wyjątkowe menu na weekend

Tydzień dobiega końca, a my jak co weekend szykujemy dla Was coś specjalnego   Do późnego niedzielnego wieczoru nasz Szef Kuchni poleca:  Zupa: Rybna  Danie główne: Stek z halibuta w sosie koperkowym oraz puree brokułowym i romanesco   Deser: Tarta cytrynowa...

czytaj dalej »

Sylwester w Centralnej

SYLWESTER 2017/2018   Drodzy Klienci, rozpoczynamy zapisy na tegoroczną imprezę sylwestrową w Restauracji Centralna   Oferujemy:  Zespół na żywo  0,7 l wódki na parę  Stół wiejski  5 dań głównych ciepłych, 6 przystawek zimnych, 3 sałatki...

czytaj dalej »

Firmowa Wigilia w Centralnej

  Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami. Zachęcamy do organizowania Wiligii firmowych dla pracowników w Restauracji Centralna  Przewidujemy niezwykły klimat oraz specjalnie przygotowane na tę okazję menu.  Koszt to jedyne 45 zł za osobę. Więcej informacji...

czytaj dalej »

Wybierz swoją promocję

  Od poniedziałku do piątku wybierz swoją promocję: - 1 l Pepsi GRATIS! - Pizza za 50% ceny - Rabat -20% dla firm

czytaj dalej »

Karaoke w Manhattanie

    Nie masz pomysłu jak spędzić piątkowy wieczór? Mamy dla Ciebie idealną propozycję!   Przyjdź do nas na KARAOKE

czytaj dalej »

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 03-11-2017

do 19-11-2017

oferta ważna

od 07-08-2017

do 31-12-2017

oferta ważna

od 06-06-2017

do 01-06-2020

oferta ważna

od 17-05-2017

do 31-12-2017

Dołącz do
swoich znajomych!