199a3e66034883212d8e007286c042dc.gif
Tajniki psychologii szczęścia

Tajniki psychologii szczęścia

Jeszcze kilkanaście lat temu słowo „psychologia” kojarzyło się niektórym z...
Kamieńczyk: nowa droga nie wytrzymała

Kamieńczyk: nowa droga nie...

Rozpoczęło się poszerzanie drogi wjazdowej do Kamieńczyka. Niestety,...
Do aresztu za usiłowanie zabójstwa

Do aresztu za usiłowanie...

25-latek z gminy Wyszków ugodził nożem rówieśnika. Prokurator przedstawił mu...
Strażak miesiąca z Wyszkowa

Strażak miesiąca z Wyszkowa

Aspirant Marcin Brdak z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie i OSP Rybno...
X Mazowiecki Bieg Norwidowski

X Mazowiecki Bieg Norwidowski

X Mazowiecki Bieg Norwidowski zorganizowano  24 września na trasie...
Kacper Terlikowski zwycięża w Rajdzie 1001 Jezior

Kacper Terlikowski zwycięża...

Kacper Terlikowski wraz z pilotem Marcinem Grabskim okazali się najlepsi w...
3 Maja o miesiąc później

3 Maja o miesiąc później

Do 31 października przedłuży się przebudowa ul. 3 Maja w Wyszkowie. Gmina...
44c765a630e3248f4e77403b3bacb27d.jpg
26
Wtorek
Wrzesień 2017
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

I tak minęło 80 lat…

2017-05-19 15:13:00

W tym roku obchodzony jest jubileusz 80-lecia Szkoły Podstawowej w Zabrodziu. To szczególna okazja do zatrzymania się i spojrzenia wstecz na to, co działo się w szkole i to jak się ona zmieniała w ciągu 80 lat swojej działalności. Był to także doskonały czas, abywspomnieć i podziękować byłym i obecnym dyrektorom, kadrze pedagogicznej i administracyjnej, obsłudze, uczniom, a także przyjacielem szkoły i samorządowcom za wkład i trud włożony w rozwój placówki.

Świętowanie jubileuszu trwało trzy dni. Na uroczystych obchodach 80-lecia Szkoły Podstawowej w Zabrodziu zjawili się goście, a wśród nich m.in.: wójt Zabrodzia Tadeusz Michalik, przewodniczący Rady Gminy Zabrodzie Janusz Pakuła, dyrektor Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giersa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wyszkowskiego Jan Getka, radni gminy Zabrodzie – Leszek Wawryło, Jarosław Banasiak, Waldemar Manicki, Andrzej Strągowski, Maria Podolak, Bogusława Wielgolaska, Wiesław Giza, byli wójtowie i naczelnicy gminy, dyrektorzy szkół i zaprzyjaźnionych instytucji, nauczyciele i pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy administracji, sołtysi, przewodnicząca Rady Rodziców Eliza Powierża, absolwenci, sponsorzy i przyjaciele szkoły, uczniowie, nauczyciele, a także rodzice.

- Jest mi niezmiernie miło, że w tak zacnym gronie będziemy obchodzić nasz jubileusz. 80 lat istnienia szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostaną w pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. To także moment wzruszeń i refleksji nad mijającym czasem- mówiła dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu Alina Gotowiec.

Szkoła na przestrzeni lat zmieniała swoje oblicze, strukturę. Jednak jej istota pozostała niezmieniona – nadal jest ważną i nieodzowną częścią lokalnej społeczności oraz częścią życia mieszkańców Zabrodzia i okolicy. Warunki, w jakich uczą się dzieci i młodzież, zawsze były bardzo ważne dla rodziców, a także władz samorządowych i oświatowych. Wiele pokoleń dokładało starań, aby dziś dzieci mogły uczyć się w tak zadbanej szkole. Szkoła przez wszystkie lata swojej działalności wytworzyła bardzo bogatą tradycję, własny, niepowtarzalny klimat, przede wszystkim połączyła kilka pokoleń ludzi – nauczycieli, pracowników oraz uczniów.

Po przemówieniu dyrektora szkoły, głos zabrali uczniowie. Część artystyczną poprowadzili Martyna Urbaniak i Daniel Banasiak. Opowiedzieli oni zebranym historię szkoły od grudnia 1905 roku, kiedy to zebranie gminne podjęło uchwałę o wprowadzeniu języka polskiego jako urzędowego i do nauki w szkole, poprzez wszystkie etapy budowy i przebudowy właściwego już budynku szkoły do obecnego momentu. Wspomniano o byłych dyrektorach, o tym jak dawniej wyglądały klasy i sposób nauczania.

Pomiędzy przybliżającymi historię placówki wypowiedziami, przed gośćmi prezentowali się niezwykle uzdolnieni uczniowie. Jako pierwszy wystąpił Olaf Powierża w „Piosence o szkole”, następnie zaprezentowała się uczennica klasy Vb Justyna Topolewska – laureatka międzypowiatowego konkursu poetyckiego z utworem C.K. Norwida „Pieść do ziemi naszej”. Swoim talentem pochwaliły się również inne recytatorki i recytatorzy: Ewelina Kryszkiewicz, Patryk Kurzątek, Zuzanna Skwara, Karol Giziński, Szymon Wrona, Kinga Skoczeń, Oliwier Piekut, Jakub Nowak, Dominika Boguszewska, Alicja Lewandowska, Julia Banasiak, Oliwia Królik, Iga Wieszczyk, Martyna Redlicka.

Zdolnościami muzycznymi zabłysnęli natomiast: uczeń klasy Va Oliwier Piekut (pianino) w utworze „The way we are”, uczennica klasy IVa Martyna Redlicka zagrała na pianinie „Piosenkę Wioślarzy”, Dagmara Krawczyk z klasy Vb wykonała na klarnecie „Odę do radości”, Jakub Gołaszewski z klasy IIb zaśpiewał piosenkę Marii Konopnickiej „Jadą, jadą dzieci”, uczennica klasy Va Kornelia Augustyniak zagrała na pianinie utwór Ludwiga van Beethovena pt. „Dla Elizy”

Ze specjalną dedykacją dla byłej dyrektor Zespołu Elżbiety Sosnowskiej utwór Luigiego Boccherini pt.”Menuet” wykonała na skrzypcach absolwentka Szkoły Podstawowej w Zabrodziu z 2015r. Maria Topolewska.

Część artystyczną zakończyła piosenka jubileuszowa pt. „Mamma mija 80 lat” napisana specjalnie na tę okazję do muzyki zespołu ABBA. Wykonała ją uczennica klasy IIIc Natalia Wielgolaska, a towarzyszył jej szkolny chór.Po części artystycznej uroczystości przyszedł czas na ciepłe słowa oraz życzenia od gości.

- Jubileusz szkoły jest zawsze okazją do wspomnień, które choć minęły na zawsze zostają w naszej pamięci. Czas je porządkuje, dodaje blasku. Nigdy nie można zostać obojętnym wobec miejsca, w którym każdy z nas pozostawił część młodego życia. Dzisiejszy jubileusz to bardzo ważne wydarzenie nie tylko w życiu szkoły, ale też samorządu gminnego, który jest dla niej organem prowadzącym. Kiedy szkoła funkcjonuje tak wiele lat, przekrój jej absolwentów przebiega przez pokolenia – mówił wójt gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik.

Słów podziwu nie krył również dyrektor Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giersa, który po obejrzeniu występów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu postanowił zrezygnować z przedstawienia zebranym wcześniej przygotowanej mowy. Pochwalił on talenty młodych ludzi, organizację uroczystości, poświęcenie pedagogów oraz pozostałych pracowników szkoły, lecz najbardziej wzruszyły go plansze, na których przedstawione zostały pokolenia rodzin, które uczyły się i nadal uczą w tej szkole.

Na zakończenie obchodów pojawił się tort, a każdy z przybyłych gości miał możliwość wpisania się do księgi jubileuszowej.Aleksandra Szulc
Przeczytaj również
X Mazowiecki Bieg Norwidowski zorganizowano  24 września na trasie Głuchy-Dębinki . Na starcie stanęło ponad 200 uczestników. Bieg odbywa się każdego roku w terminie zbliżonym do daty urodzenia...

2017-09-25 20:00:00

30 września zapraszamy na Off-roadowy Dzień Chłopaka, czyli rajd o puchar Wójta Gminy Zabrodzie "Żarty się skończyły". Będzie to druga edycja imprezy na terenie gminy Zabrodzie. 

2017-09-24 06:00:00

Wójt gminy Zabrodzie oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zabrodziu zapraszają na nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Sława”. 

2017-09-20 16:00:00

NAJNOWSZE OKAZJE

Burger tygodnia

  Nowy burger tygodnia! Od dziś w El Mono coś dla prawdziwego łasucha, burger El Huevo: wołowy burger z jajkiem sadzonym i grillowaną cebulą, pomidorem, sałatą podawany z majonezem lub sosem chrzanowym. Cena 21 zł

czytaj dalej »

Na sprzedaż działka inwestycyjna w Turzynie

  Na sprzedaż duża działka inwestycyjna w Turzynie   Nieruchomość położona jest na gruntach wsi Turzyn w gminie Brańszczyk, w pobliżu wschodniej granicy miasta Wyszkowa i drogi wylotowej z miasta w kierunku Białegostoku oraz w dość bliskim sąsiedztwie węzła „Wyszków Północ”...

czytaj dalej »

Wyjazd do Uniejowa

  UNIEJÓW 30 września   Wyjazd z miejsca zbiórki Przejazd do Uniejowa Wejście na basen termalny (3 godziny) Powrót w miejsce zbiórki     Cena : 85 zł/os. Cena zawiera : przejazd autokarem klasy turystycznej, Bilety wstępu na 3 godziny...

czytaj dalej »

Zajęcia z malarstwa

  Pierwsze zajęcia z malarstwa z Iwoną Ostrowską rozpoczną się 27 września!!!  Zajęcia odbywają się w grupach kilkuosobowych, w środy:   - dzieci w wieku 5 -10 lat - 16.00 (60 minut)   - młodzież w wieku 11-15 lat - 17.00 (90 minut) - dorośli - 18.30 - 20.00 (90 minut)...

czytaj dalej »

Wolne miejsca w żłobku

    Drodzy Rodzice! Od października mamy trzy wolne miejsca w Żłobku A Ku Ku przy ul. STRUMYKOWEJ 30 w Wyszkowie.   Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 500 128 167

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 08-09-2017

do 24-09-2017

oferta ważna

od 07-08-2017

do 31-12-2017

oferta ważna

od 17-07-2017

do 30-09-2017

oferta ważna

od 16-07-2017

do 30-09-2017

oferta ważna

od 16-07-2017

do 30-09-2017

oferta ważna

od 06-06-2017

do 01-06-2020

Dołącz do
swoich znajomych!