7 lat budowała ten domek!

7 lat budowała ten domek!

W holu Zespołu Szkół „Polonez” stanął domek dla lalek. Nie jest to jednak...
Quadem po pijanemu i na zakazie

Quadem po pijanemu i na...

W weekend policja udaremnia dalszą jazdę kierowcy quada, który kompletnie...
Jest konkurs dla przedszkoli

Jest konkurs dla przedszkoli

1,2 mln zł zamierza wydać gmina w przyszłym roku szkolnym na wykupienie...
Z gniazdem os nie do straży

Z gniazdem os nie do straży

Tylko w uzasadnionych przypadkach wyszkowscy strażacy będą wyjeżdżali do...
Po marihuanie do... handlarzy

Po marihuanie do... handlarzy

Nad ranem 26 maja policjanci zatrzymali na terenie Wyszkowa 17-latków z...
Dzień Konia

Dzień Konia

W Gulczewie już po raz dwunasty odbył się Dzień Konia, czyli święto...
Pamięć o samorządowcach nie zginęła

Pamięć o samorządowcach nie...

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji...
30
Wtorek
Maj 2017
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

I tak minęło 80 lat…

2017-05-19 15:13:00

W tym roku obchodzony jest jubileusz 80-lecia Szkoły Podstawowej w Zabrodziu. To szczególna okazja do zatrzymania się i spojrzenia wstecz na to, co działo się w szkole i to jak się ona zmieniała w ciągu 80 lat swojej działalności. Był to także doskonały czas, abywspomnieć i podziękować byłym i obecnym dyrektorom, kadrze pedagogicznej i administracyjnej, obsłudze, uczniom, a także przyjacielem szkoły i samorządowcom za wkład i trud włożony w rozwój placówki.

Świętowanie jubileuszu trwało trzy dni. Na uroczystych obchodach 80-lecia Szkoły Podstawowej w Zabrodziu zjawili się goście, a wśród nich m.in.: wójt Zabrodzia Tadeusz Michalik, przewodniczący Rady Gminy Zabrodzie Janusz Pakuła, dyrektor Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giersa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wyszkowskiego Jan Getka, radni gminy Zabrodzie – Leszek Wawryło, Jarosław Banasiak, Waldemar Manicki, Andrzej Strągowski, Maria Podolak, Bogusława Wielgolaska, Wiesław Giza, byli wójtowie i naczelnicy gminy, dyrektorzy szkół i zaprzyjaźnionych instytucji, nauczyciele i pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy administracji, sołtysi, przewodnicząca Rady Rodziców Eliza Powierża, absolwenci, sponsorzy i przyjaciele szkoły, uczniowie, nauczyciele, a także rodzice.

- Jest mi niezmiernie miło, że w tak zacnym gronie będziemy obchodzić nasz jubileusz. 80 lat istnienia szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostaną w pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. To także moment wzruszeń i refleksji nad mijającym czasem- mówiła dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu Alina Gotowiec.

Szkoła na przestrzeni lat zmieniała swoje oblicze, strukturę. Jednak jej istota pozostała niezmieniona – nadal jest ważną i nieodzowną częścią lokalnej społeczności oraz częścią życia mieszkańców Zabrodzia i okolicy. Warunki, w jakich uczą się dzieci i młodzież, zawsze były bardzo ważne dla rodziców, a także władz samorządowych i oświatowych. Wiele pokoleń dokładało starań, aby dziś dzieci mogły uczyć się w tak zadbanej szkole. Szkoła przez wszystkie lata swojej działalności wytworzyła bardzo bogatą tradycję, własny, niepowtarzalny klimat, przede wszystkim połączyła kilka pokoleń ludzi – nauczycieli, pracowników oraz uczniów.

Po przemówieniu dyrektora szkoły, głos zabrali uczniowie. Część artystyczną poprowadzili Martyna Urbaniak i Daniel Banasiak. Opowiedzieli oni zebranym historię szkoły od grudnia 1905 roku, kiedy to zebranie gminne podjęło uchwałę o wprowadzeniu języka polskiego jako urzędowego i do nauki w szkole, poprzez wszystkie etapy budowy i przebudowy właściwego już budynku szkoły do obecnego momentu. Wspomniano o byłych dyrektorach, o tym jak dawniej wyglądały klasy i sposób nauczania.

Pomiędzy przybliżającymi historię placówki wypowiedziami, przed gośćmi prezentowali się niezwykle uzdolnieni uczniowie. Jako pierwszy wystąpił Olaf Powierża w „Piosence o szkole”, następnie zaprezentowała się uczennica klasy Vb Justyna Topolewska – laureatka międzypowiatowego konkursu poetyckiego z utworem C.K. Norwida „Pieść do ziemi naszej”. Swoim talentem pochwaliły się również inne recytatorki i recytatorzy: Ewelina Kryszkiewicz, Patryk Kurzątek, Zuzanna Skwara, Karol Giziński, Szymon Wrona, Kinga Skoczeń, Oliwier Piekut, Jakub Nowak, Dominika Boguszewska, Alicja Lewandowska, Julia Banasiak, Oliwia Królik, Iga Wieszczyk, Martyna Redlicka.

Zdolnościami muzycznymi zabłysnęli natomiast: uczeń klasy Va Oliwier Piekut (pianino) w utworze „The way we are”, uczennica klasy IVa Martyna Redlicka zagrała na pianinie „Piosenkę Wioślarzy”, Dagmara Krawczyk z klasy Vb wykonała na klarnecie „Odę do radości”, Jakub Gołaszewski z klasy IIb zaśpiewał piosenkę Marii Konopnickiej „Jadą, jadą dzieci”, uczennica klasy Va Kornelia Augustyniak zagrała na pianinie utwór Ludwiga van Beethovena pt. „Dla Elizy”

Ze specjalną dedykacją dla byłej dyrektor Zespołu Elżbiety Sosnowskiej utwór Luigiego Boccherini pt.”Menuet” wykonała na skrzypcach absolwentka Szkoły Podstawowej w Zabrodziu z 2015r. Maria Topolewska.

Część artystyczną zakończyła piosenka jubileuszowa pt. „Mamma mija 80 lat” napisana specjalnie na tę okazję do muzyki zespołu ABBA. Wykonała ją uczennica klasy IIIc Natalia Wielgolaska, a towarzyszył jej szkolny chór.Po części artystycznej uroczystości przyszedł czas na ciepłe słowa oraz życzenia od gości.

- Jubileusz szkoły jest zawsze okazją do wspomnień, które choć minęły na zawsze zostają w naszej pamięci. Czas je porządkuje, dodaje blasku. Nigdy nie można zostać obojętnym wobec miejsca, w którym każdy z nas pozostawił część młodego życia. Dzisiejszy jubileusz to bardzo ważne wydarzenie nie tylko w życiu szkoły, ale też samorządu gminnego, który jest dla niej organem prowadzącym. Kiedy szkoła funkcjonuje tak wiele lat, przekrój jej absolwentów przebiega przez pokolenia – mówił wójt gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik.

Słów podziwu nie krył również dyrektor Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giersa, który po obejrzeniu występów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu postanowił zrezygnować z przedstawienia zebranym wcześniej przygotowanej mowy. Pochwalił on talenty młodych ludzi, organizację uroczystości, poświęcenie pedagogów oraz pozostałych pracowników szkoły, lecz najbardziej wzruszyły go plansze, na których przedstawione zostały pokolenia rodzin, które uczyły się i nadal uczą w tej szkole.

Na zakończenie obchodów pojawił się tort, a każdy z przybyłych gości miał możliwość wpisania się do księgi jubileuszowej.Aleksandra Szulc
56b43aceab56cdfd6573f131cef71692.jpg
"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ" - to temat debaty społecznej, na którą komendant policji w Wyszkowie oraz wójt zapraszają mieszkańców gminy Zabrodzie 23 maja.

2017-05-23 11:53:00

20 maja w Mostówce odbył się I Festiwal Biegowy wzdłuż Mieniugi i Wrzosowisk. Na zainteresowanych biegaczy czekały dwie długości trasy oraz imprezy towarzyszące.

2017-05-21 14:55:00

W piątek 12 maja pod hasłem „Czyste lasy, czyste pola, czy tak będzie – Twoja wola” odbyło się sprzątanie lasów zorganizowane przez wójta Zabrodzia oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Drewnica.

2017-05-18 12:30:00

NAJNOWSZE OKAZJE

Oferta na poniedziałek

Bar Miś poleca na poniedziałek!   Zupa dnia: Ogórkowa Danie dnia: Kotlet schabowy z serem i pieczarkami, ziemniaki i surówka z białej kapusty Cena zestawu 12 zł        Bar znajduje się na ul. 1 Maja 16   Zapraszamy...

czytaj dalej »

PROMOCJA MOSKITIER-WYSZKÓW UL SIKORSKIEGO 30

PROMOCJA NA MOSKITIERY OKIENNE I DRZWIOWE !!!! WYSZKÓW UL.SIKORSKIEGO 30 /OSIEDLE POLONEZ/ TEL.29/743 11 33 WWW.STOLCAT.COM.PL

czytaj dalej »

Letnie warsztaty

Ruszyły zapisy na LETNIE WARSZTATY ASA Tomitofa!   Zapraszamy dzieci od 7 do 12 lat. Warsztaty odbędą się w ostatnim tygodniu czerwca od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00. W ramach warsztatów codziennie gwarantujemy zajęcia teatralne, taneczne, wokalne, zabawy na siłowni pod...

czytaj dalej »

Pakiety na Dzień Mamy

Pakiety na Dzień Mamy dostępne do KOŃCA MAJA w Gabinecie Kosmetologii Estetycznej "Yasumi Epil"

czytaj dalej »

WIELKA WYPRZEDAŻ

ZAPRASZAMY NA WIELKĄ PROMOCJĘ!!! Wszystkie lektury i pomoce naukowe z wydawnictwa GREG -15% :) Promocja trwa do wyczerpania zapasów:)

czytaj dalej »

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 17-05-2017

do 30-06-2017

oferta ważna

od 17-05-2017

do 30-06-2017

oferta ważna

od 17-05-2017

do 30-09-2017

oferta ważna

od 17-05-2017

do 31-12-2017

oferta ważna

od 31-03-2017

do 30-06-2017

oferta ważna

od 30-03-2017

do 30-06-2017

Dołącz do
swoich znajomych!