REKLAMA

REKLAMA

Trwa identyfikacja kolejnych osób ze zdjęcia

Autor: Admin Admin

Miasto | Piątek, 09 sty 2015 10:12

„Tajemnice Archiwum Biblioteki Miejskiej” to cykl spotkań mających na celu m.in. identyfikację osób na fotografiach. Prezentowane zdjęcie przedstawia maturzystów wyszkowskiego gimnazjum wraz z gronem pedagogicznym pod koniec roku szkolnego 1927/28.

Miasto

Fotografia trafiła do biblioteki, podobnie, jak poprzednia, za sprawą ks. Michała Grzybowskiego. Wśród postaci sfotografowanych na tle budynku szkoły rozpoznaliśmy następujących nauczycieli: pierwszy z prawej siedzi (prawdopodobnie) Kazimierz Buchali, a następnie Zefiryna Wanda Karłowska, Wanda Kozłowska, burmistrz Stanisław Pawłowski, dyrektor szkoły Karol Kostro, prefekt ks. Lucjusz Mioduszewski, druga od lewej stoi sekretarka szkoły Zofia Szpakowska (później Błażejowska), a za nią Władysław Ciach. Wśród uczniów wyróżnia się stojący w samym środku (najwyższy) Kazimierz Najnert (poległy w obronie Modlina). Ponadto do klasy chodzili z nim m.in. Estera Brzoza, Władysław Dąbrowski, Anna Dojczer, Jadwiga Dworzyńska, Jadwiga Grądzka, Bina Jakubowicz, Czesław Król, Jakób Malowańczyk, Romuald Markuszewski, Jadwiga Piotrowska, Wanda Rybka, Stanisława Skrzecz, Seweryn Sujkowski, Janina Szymanowska, Marian Zaleski i Władysław Załoga. Prawdopodobne zatem, że niektórzy z nich również znajdują się na fotografii.

Osoby, które mogą pomóc w identyfikacji pozostałych osób znajdujących się na zdjęciu oraz wiedzą coś o osobach rozpoznanych, np. o pochowanym na wyszkowskim cmentarzu parafialnym Władysławie Ciachu proszone są o kontakt pod nr tel. (29) 742-32-61 lub poprzez adres e-mail [email protected].

Na kolejne spotkanie pn. „Tajemnice Archiwum Biblioteki Miejskiej” zapraszamy 20 stycznia o godz. 18.00

źródło: Biblioteka Miejska

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

Dziecko
Niepubliczny Żłobek "A KU KU"

Świętojańska 54C 07-200 Wyszków

[email protected]

500 128 167

akukuwyszkow.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

"Współpraca nie funkcjonuje zgodnie z założeniami koalicyjnymi i oczekiwaniami". Radni ogłaszają koniec koalicji z burmistrzem

słabe to

Kilka wydarzeń kulturalnych, konferansjerka burmistrza i otoczenie się dworem nowych i starych potakiwaczy to zbyt mało na rok nowego burmistrza i zmian, które miały nastąpić. Miały być rozwiązywane problemy a nawet nie potrafi nowa władza zorganizować remontu urzędu, że urzędnicy gminni stali w kolejce do toi toi przy parku za własną potrzebą. Dobrze, że drony nie nadleciały nad Wyszków i nie widziały tych śmiesznych scen. Co do inwestycji to nawet trudno coś dobrego powiedzieć. Kawałek Pułtuskiej kończony w zimie, paraliż komunikacyjny bez dobrej organizacji drogowej. Jeszcze na początku kadencji burmistrz obiecał, że zrobi rondo na skrzyżowaniu Sikorskiego i Pułtuskiej, nikt nie spodziewał się cudów ale mając ekipę z Mazowieckiego Zarządu Dróg, którzy modernizują drogę w okolicach Łosinnego a niedawno robią rondo w centrum i ulicę Sowińskiego, to mogli skonsultować projekty i zagadać o pieniądze w najbliższym budżecie na tą inwestycję. Podobnie z wyśmiewanym mostem, który poprzedni rząd chciał budować w okolicach Somianki. Burmistrz nawet się tym nie zainteresował a przecież ten kierunek odblokowałby częściowo korki w Wyszkowie. Dlaczego most na Narwi powstaje a korzystny most na Bugu już nie, ale burmistrz na to nie ma głowy. Dlaczego nadal nie ma wodociągu miejskiego w Kamieńczyku? Inne inwestycje też zaniedbane i starzy jego naczelnicy i doradcy platformerscy, a nie z swojej drużyny niewiele w tych tematach myślą. Po co jak nie ma odważnych dyspozycji. Znowu się nie da jak za poprzedniej ekipy Nowosa.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA