Pierwszego kierowcę zatrzymał patrol „drogówki” w Wyszkowie na ul. Kościuszki już przed godziną 7.00. 41-letni mieszkaniec gminy Wyszków kierował hyundaiem, mając w swoim organizmie 0,5 promila.
Kolejnego kierowcę „wyeliminował” patrol SPPED o godzinie 15.00 w Turzynie. Policjanci zauważyli kierowcę jadącego skuterem, którego tor jazdy mógł wskazywać, że jest nietrzeźwy. Jazda slalomem i bez kasku ochronnego na głowie zakończyła się zatrzymaniem do kontroli drogowej. Podejrzenie mundurowych potwierdziło się. 40-letni wyszkowianin miał ponad promil.
Niechlubną rekordzistką tego dnia okazała się mieszkanka gminy Rząśnik, która spowodowała kolizję drogową i uciekła pieszo z miejsca zdarzenia. Do kolizji doszło tuż przed godz. 23.00 na skrzyżowaniu ulicy Wyszkowskiej i Lubielskiej w Rząśniku. Nietrzeźwa kierująca peugeotem, jadąc od Porządzia ul. Wyszkowską, nieprawidłowo skręcała, wjeżdżając na przeciwny pas ruchu. Podczas manewru doprowadziła do zderzenia z podróżującymi od strony Bielina. Z relacji świadków wynikało, że kobieta jest nietrzeźwa. Miała chwiejny krok i wyczuwalna była od niej woń alkoholu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. 44-letnią kobietę odnaleźli w miejscu zamieszkania. Przeprowadzone badanie przez policjantów wykazało, że ma ona w swoim organizmie ma ponad 1,5 promila.
Policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy. Teraz odpowiedzą przed sądem. Muszą liczyć się z wysokimi karami finansowymi. Grozi im również kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Źródło: KPP Wyszków