REKLAMA

REKLAMA

Zakażona koronawirusem poszła na zakupy. Sąd odesłał ją do aresztu

Autor: Elwira Czechowska

Na Sygnale | Sobota, 25 kwi 2020 18:25

Dwa miesiące w areszcie tymczasowym spędzi 54-letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego zakażona koronawirusem, która kilka dni temu wybrała się z mężem na zakupy do sklepu w Kobylinie (gm. Goworowo). Dzisiaj (25 kwietnia) zdecydował o tym Sąd Rejonowy w Ostrołęce. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia i wysoka grzywna.

Na Sygnale

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 kwietnia, około południa. Małżeństwo z powiatu wyszkowskiego wybrało się na zakupy do sklepu w Kobylinie (gmina Goworowo). Złamali przy tym zasady kwarantanny. Oboje nie mają prawa opuszczać swojego miejsca zamieszkania - kobieta jest bowiem chora na COVID-19, zaś jej mąż objęty jest obowiązkową kwarantanną. 

- Policja otrzymała informację, że małżeństwo, które najprawdopodobniej znajduje się w kwarantannie, opuściło miejsce zamieszkania. Na miejsce udali się policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle, którzy potwierdzili, że małżeństwa nie ma w domu. Rozpoczęły się poszukiwania - informował Damian Wroczyński z KPP w Wyszkowie.  

Dzięki działaniom Policji w Ostrołęce i Wyszkowie oraz posterunku w Długosiodle, małżeństwo zostało szybko zatrzymane w drodze powrotnej ze sklepu. Zachowując wszelkie środki ostrożności, wydając polecenia przez megafon zainstalowany w radiowozie, ubrani w kombinezony ochronne funkcjonariusze zatrzymali parę. Policjanci poinformowali o zdarzeniu Sanepid. Zadaniem służb było ustalenie i jak najszybsze dotarcie do osób, z którymi zakażona mogła mieć kontakt. Ustalono, że w sklepie przebywało siedem osób, oprócz ekspedientki także m.in. listionosz, kurier.

Policja zawiadomiła o sprawie także prokuraturę. W piątek, 24 kwietnia, 54-latka z powiatu wyszkowskiego została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie specjalnie przystosowanym do przebywania w nim osób zarażonych koronawirusem. W sobotę, 25 kwietnia, wykonywane były z nią dalsze czynności procesowe. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutu z art. 165 Kodeksu Karnego, dotyczącego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat więzienia. Kobiecie grozi również wysoka kara finansowa. Decyzją Sądu Rejonowego w Ostrołęce najbliższe tygodnie kobieta spędzi w areszcie. Został bowiem wobec niej zastosowany najsurowszy ze środków zapobiegawczych, czyli tymczasowe aresztowanie na 2 miesiące. Po raz pierwszy dzięki nowoczesnym systemom teleinformatycznym policji zarówno przesłuchanie kobiety, jak i posiedzenie sądu odbyło się w formie wideokonferencji z siedziby Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

- Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Nasza samodyscyplina i odpowiedzialność pomoże na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Informujemy także, że w każdym takim przypadku będziemy działać stanowczo stosując zasadę zero tolerancji - mówi podkom. Tomasz Żerański z KOmendy miejskiej Policji w Ostrołęce.

Fot. Archiwum

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (1).

REKLAMA

Zigolo

Głupich nie sieją sami się rodzą ????

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Projektowanie/ urządzanie
PARKANEX Sp. z o.o.

Targowisko 501 32-015 Kłaj

[email protected]

+48 12-284-06-40

Moda i uroda
FLASH MODA - butik w Galerii Wyszków (poziom 2)

ul. Sowińskiego 62 07-200 Wyszków

519 434 519

galeriawyszkow.pl/flash

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA