REKLAMA

REKLAMA

PSL przeciw spalarni i podwyżce opłaty za śmieci

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Niedziela, 27 paź 2019 13:05

24 października odbyło się posiedzenie Miejsko-Gminnego Zarządu PSL. Głównym tematem były sprawy, które w ostatnich dniach mocno bulwersują mieszkańców Wyszkowa: chęć władz miasta do wprowadzenia na teren Wyszkowa inwestycji uciążliwej dla mieszkańców i środowiska p.n. spalarnia odpadów niebezpiecznych oraz sprawy związane z chęcią drastycznego podniesienia opłat za odpady komunalne. PSL przedstawia swoje stanowisko w obydwu sprawach.

Miasto

"Położenie Wyszkowa nad rzeką Bug(w widłach Bugu i Narwi) gdzie rzeka Bug i Narew oraz Puszcza Biała, tak cenne przyrodniczo wpisane do sieci Natura 2000, położone w sąsiedztwie aglomeracji warszawskiej wskazuje, że należałoby się raczej zastanowić jak je maksymalnie wykorzystać turystycznie jako element gospodarki przynoszącej dochód. Włodarze miasta zamiast ochraniać środowisko próbują mu zagrażać  wprowadzając odpady niebezpieczne stanowiące potencjalne zagrożenie i to co Natura budowała przez wieki zniszczyć jednym pociągnięciem pióra. Zarząd Miejsko Gminnego PSL wyraża stanowczy sprzeciw budowie spalarni odpadów. Władza mija, ludzie pozostają z chęcią życia w coraz bardzie komfortowych warunkach.

Drugim tematem, który omawiano na posiedzeniu Zarządu były sprawy związane z chęcią drastycznego podniesienia opłat za odpady komunalne. Dwukrotne powiększenie opłat jest kuriozalne i nie ma żadnego uzasadnienia. Porównanie z miastami otaczającymi Warszawę nie ma żadnych podstaw, Wyszków można porównać z takimi miastami jak Węgrów, Ostrów Maz., Pułtusk , Maków Maz. itp. Ponadto nośniki energii  nie podrożały dwukrotnie. Zdajemy sobie sprawę, że utylizacja odpadów komunalnych stanowi istotny problem Wyszkowa bo nie tylko z przestrzegania obowiązujących przepisów, ale i wzrastającym poziomem kultury i chęci życia w czystym nieskażonym środowisku. Jest to wymóg ludzki.

Proces sprawowania władzy jest ciągły, tak jak proces śmiecenia i gospodarowania odpadami i wymaga stałego nadzoru i planowania działań ze znacznym wyprzedzeniem oraz współpracy samorządów przynajmniej na szczeblu powiatowym. Wymaga również informowania i współpracy z mieszkańcami. Mieszkańcy nie mogą być zaskakiwani podejmowanymi decyzjami z dnia na dzień, szczególnie finansowymi. Musimy również pamiętać, że od 1 października znacząco bo o 14 % podniesiono ceny energii cieplnej. Zarząd PSL nie zgadza się z takimi praktykami i prosi o ponowne przeanalizowanie proponowanych podwyżek. Należy w tej kalkulacji uwzględnić rodziny wielodzietne, seniorów i te grupy społeczne, które są w gorszej sytuacji materialnej".

Rzecznik Prasowy 

J.J. Dawidzki 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
"MADU" Pracownia Zabawy i Rozwoju

ul. Geodetów 31 07-200 Wyszków

[email protected]

510-965-263

www.madu.com.pl

Dziecko
Niepubliczny Żłobek "A KU KU"

Świętojańska 54C 07-200 Wyszków

[email protected]

500 128 167

akukuwyszkow.pl

Usługi branżowe
"LEK-MET" Andrzej Wrzesiński - Skup Złomu Stalowego i Metali Kolorowych

Leśna 40 (obok Cynkometu) 07-202 Wyszków

[email protected]

29-742-30-14, 797-633-676

www.lekmet.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA